Acest job a fost publicat acum peste 40 de zile și e posibil să nu mai fie actual...
6

candidați

Full-time IT Helpdesk Support Bucuresti

la Confidential în Bucuresti, RO

Candidatul ideal:

- Absolvent de invatamant superior cu domiciliul stabil in BUCURESTI;
- Cunostinte si abilitati de instalare/configurare/operare diverse platforme hardware si aplicatii informatice – nivel avansat (MS Windows XP/7,8, etc).
- Posesor permis conducere categoria B;
- Initiativa, dinamism, atitudine proactiva;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Capacitate si dorinta de invatare a aplicatiilor din portofoliu;

Descrierea jobului:
- Activitate de help-desk pentru clientii din portofoliu;
Responsabilitati:
- Preia apelurile Clientilor, identifica sesizarile acestora si se conecteaza remote prin internet la Clienti;
- Implementeaza si intretine aplicatiile ( instalare, configurare si actualizare );
- Consiliaza clientii in utilizarea aplicatiilor instalate ( suport tehnic );
- Raspunde la situatiile critice prin interventiile corective in locatiile clientilor pentru remedierea anumitor probleme;
- Participa la programe de training pentru a-si actualiza cunostintele de specialitate;
- Efectueaza deplasari la clientii din zona

Beneficii:
- Cursuri de pregatire;
- Suport permanent din partea firmei;
- Mediu de lucru placut si atractiv.

Descrierea companiei:

Companie IT furnizoare de solutii de mentenanta Hardware si Software.